KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16181005
*
nr 1618 1005
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Signerad, akvarell, daterad 71, "SS Brotten", 56x49 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2024
kl 19:01:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 16:17:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gösta werner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:12
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:42
-
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:33
-
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:22
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:33
*
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
nr 1618 1005
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Signerad, akvarell, daterad 71, "SS Brotten", 56x49 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/5 16:17:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gösta werner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:12 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:42 -
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:33 -
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:22 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:33



